Ses Çayyolu’nda tam ve kalıcı sonuçlar alıyor. Dikkat Eksikliği

Ses Çayyolu’nda tam ve kalıcı sonuçlar alıyor. Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Öğrenme Güçlüğü, Disleksi, Dil ve Ses Bilimleri, Okul Akademik Başarısı üzerine bütünsel yöntemlerle yoğunlaşmış yenilikçi okul bazlıözel eğitim pilot uygulaması Ankara’da T.C. MEB Ses Özel Eğitim bünyesinde gerçekleştirilmiştir ve uygulanmasına devam edilmektedir. Ankara özel eğitim alanında yenilikçi metotlarla buluşuyor. Ses Özel Eğitim kadrosunun 1995 yılından itibaren Çayyolu Ümitköy’de, kendi akademilerindeki ve okullarındaki, sonrasında Ankara’nın diğer bölgelerindeki öğrenme yöntemleri odaklı eğitim uygulamalarından ve araştırmalarından alınan veriler metotların bugünkü haline gelmesinde büyük pay sahibidir.

Ankara konuşma terapisialanında fark yaratan  yöntemlerle yine Whole Brain Method kapsamında Ses Özel Eğitim bünyesinde sentez programlarla ilk defa tanıştı. Konuşma Terapisi ve Ses Terapileri dahilinde seansların her basamağı sadece ilgili alanda uzman lisansa sahip terapistlerce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre kişiye özel oluşturulan sentez program süresince farklı teknikler uygulanırken her teknik için ilgili alanda uzmanlığa sahip farklı terapistler görev almaktadır. Teknikler kişinin tanısına göre birbirleriyle bağlantılar kurarak ilerler. Bu nedenle ilgili uzmanların aktif olarak birbirleriyle koordinasyon halinde olmaları önem arz etmektedir. Bu da ancak terapide görev alacak uzmanların aynı ekipte olmalarıyla mümkündür. Ankara’da konuşma terapisi Çayyolu semtindeki Ses Özel Eğitim bünyesinde Whole Brain Method ile sağlanmaktadır.

Sonuç olarak 3-21 yaş arası, alanda, aileleri zaman içerisinde tecrübe ederek bilinçli hale gelmiş veya araştırmacı, irdeleyici yapıları sayesinde erkenden bilinçli hale gelmiş bireylerden oluşan bir öğrenci profili ortaya çıkmıştır.

RAM Raporu ile ücretsiz olarak eğitim veren Ses Özel Eğitim, Whole Brain Method kapsamında bütünsel tekniklerle alanda sonuç alma oranı en yüksek olan yöntemle eğitim veriyor.

Ses Özel Eğitim bünyesinde Whole Brain Method, sentez program, Ankara’da Çayyolu Ümitköy’de uygulanmaktadır.